Dodano : Lis 30, 2017

Wyburzenie rozbiórka budynku cennik

Wyburzenie rozbiórka budynku cennik

W ostatnim czasie mieliśmy bardzo dużo zapytań o koszty rozbiórki budynku gospodarczego oraz formalności, których należy dokonać w przypadku wyburzenia budynku gospodarczego. W pierwszej kolejności wyjaśniamy, że nie na wszystkie budynki gospodarcze potrzebne jest pozwolenie, czasem wystarczy zgłoszenie. Jeśli budynek został wybudowany bez pozwolenia i nie jest wpisany do rejestru zabytków, nie wymaga pozwolenia. Wyburzenie budynku gospodarczego niezabytkowego, który ma mniej niż 8 metrów wysokości, a jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości podlega jedynie obowiązkowi zgłoszenia zamiaru wykonania rozbiórki. W pozostałych przypadkach wymagane jest uzyskanie decyzji na pozwolenie na rozbiórkę budynku gospodarczego.

KOSZTY USŁUG ROZBIÓRKOWO WYBURZENIOWYCH

Jeśli chodzi o koszty usług rozbiórkowych wszystko uzależnione jest od wielu czynników, min: usytuowanie budynku (dostęp do obiektu), stan obiektu, materiał, z którego jest wykonany, wymiary, rodzaj uzyskanych odpadów (np. obecność azbestu), itp. W każdym przypadku staramy się przedstawić Klientowi najkorzystniejsze rozwiązania, które pozwolą obniżyć koszty rozbiórki budynku, jednak tak, jak wspomnieliśmy, za każdym razem profesjonalna wycena wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej i indywidualnych ustaleń. Możemy przyjąć ogólne czynniki cenotwórcze, które pozwolą określić choć przybliżony koszt inwestycji, jednak są to wartości jedynie orientacyjne i nie należy ich traktować jako oferty handlowej.

 • Cena rozbiórki budynku za metr sześcienny waha się w przedziale 30 – 100 zł.
  firmy rozbiórkowe warszawa

  firmy rozbiórkowe warszawa


  Dlaczego jest tak duży zakres cenowy? Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej wpływ na cennik rozbiórki budynku ma wiele elementów i uwarunkowań:
  – usytuowanie obiektu
  – dostęp dla maszyn budowlanych
  – struktura obiektu
  – materiały, z których jest zbudowany obiekt
  – ilość odpadów uzyskanych w procesie rozbiórki
  – obecność materiałów niebezpiecznych i wiele innych…

 • Koszt wywozu i utylizacji gruzu waha się w przedziale cenowym 25 – 45 zł./m3Wywóz gruzu Warszawa
  Koszty uzależnione są przede wszystkim od rodzaju gruzu (betonowy, ceglany, mieszany) oraz odległości z miejsca rozbiórki do miejsca utylizacji. Oczywiście najtaniej będzie utylizować czysty gruz betonowy, a najdrożej gruz mieszany.

 

 

 • Demontaż oraz utylizacja azbestu – ceny wahają się w zakresie 20 – 30 zł./m2demontaż i utylizacja azbestu
  Usługę tego typu może wykonywać wyłącznie firma z odpowiednimi uprawnieniami. Koszt usługi uzależniony jest oczywiście od ilości azbestu oraz formy. Azbest często zlokalizowany jest na dachach w formie falistych płyt,a czasem na elewacji w postaci płyt warstwowych. Zdarza się również, że jest wbudowany w mur, wówczas koszty demontażu są najwyższe.
 • Wywóz oraz utylizacja śmieci – kontener 7 m3 – ceny od 450 zł. do nawet 1000 zł.
  Cena utylizacji śmieci uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju odpadów.
  Jeśli posiadają Państwo budynek przeznaczony do rozbiórki, prosimy napisać maila lub zadzwonić. Postaramy się przedstawić szczegółową propozycję cenową oraz zadowalające rozwiązania.