Dodano : sty 8, 2024

Wyburzenie rozbiórka budynku cennik 2024

Wyburzenie rozbiórka budynku cennik 2024

W ostatnim czasie mieliśmy bardzo dużo zapytań o koszty rozbiórki budynku gospodarczego oraz formalności, których należy dokonać w przypadku wyburzenia budynku gospodarczego. W pierwszej kolejności wyjaśniamy, że nie na wszystkie budynki gospodarcze potrzebne jest pozwolenie, czasem wystarczy zgłoszenie. Jeśli budynek został wybudowany bez pozwolenia i nie jest wpisany do rejestru zabytków, nie wymaga pozwolenia. Wyburzenie budynku gospodarczego nie zabytkowego, który ma mniej niż 8 metrów wysokości, a jego odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa jego wysokości podlega jedynie obowiązkowi zgłoszenia zamiaru wykonania rozbiórki. W pozostałych przypadkach wymagane jest uzyskanie decyzji na pozwolenie na rozbiórkę budynku gospodarczego.

KOSZTY USŁUG ROZBIÓRKOWO WYBURZENIOWYCH

Jeśli chodzi o koszty usług rozbiórkowych wszystko uzależnione jest od wielu czynników, min: usytuowanie budynku (dostęp do obiektu), stan obiektu, materiał, z którego jest wykonany, wymiary, rodzaj uzyskanych odpadów (np. obecność azbestu), itp. W każdym przypadku staramy się przedstawić Klientowi najkorzystniejsze rozwiązania, które pozwolą obniżyć koszty rozbiórki budynku, jednak tak, jak wspomnieliśmy, za każdym razem profesjonalna wycena wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej i indywidualnych ustaleń. Możemy przyjąć ogólne czynniki cenotwórcze, które pozwolą określić choć przybliżony koszt inwestycji, jednak są to wartości jedynie orientacyjne i nie należy ich traktować jako oferty handlowej.

 • Cena rozbiórki budynku za metr sześcienny waha się w przedziale 40 – 150 zł.
  firmy rozbiórkowe warszawa

  firmy rozbiórkowe warszawa

  Dlaczego jest tak duży zakres cenowy? Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej wpływ na cennik rozbiórki budynku ma wiele elementów i uwarunkowań:
  – usytuowanie obiektu
  – dostęp dla maszyn budowlanych
  – struktura obiektu
  – materiały, z których jest zbudowany obiekt
  – ilość odpadów uzyskanych w procesie rozbiórki
  – obecność materiałów niebezpiecznych i wiele innych…

 • Koszt wywozu i utylizacji gruzu waha się w przedziale cenowym 35 – 60 zł./m3Wywóz gruzu Warszawa
  Koszty uzależnione są przede wszystkim od rodzaju gruzu (betonowy, ceglany, mieszany) oraz odległości z miejsca rozbiórki do miejsca utylizacji. Należy pamiętać, że obowiązkiem przekazującego odpady jest sprawdzenie, czy firma transportująca i odbierająca odpady ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego typu usług. 
 • Demontaż oraz utylizacja azbestu – ceny wahają się w zakresie 25 – 45 zł./m2demontaż i utylizacja azbestu
  Usługę tego typu może wykonywać wyłącznie firma z odpowiednimi uprawnieniami.
  Koszt usługi uzależniony jest oczywiście od ilości azbestu oraz formy. Azbest często zlokalizowany jest na dachach w formie falistych płyt, a czasem na elewacji w postaci płyt warstwowych. Zdarza się również, że jest wbudowany w mur, wówczas koszty demontażu są znacznie wyższe.
 • Wywóz oraz utylizacja śmieci – kontener 7 m3 – ceny od 700 zł. do nawet 2000 zł.
  Cena utylizacji śmieci uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju odpadów. Najdroższe są odpady zmieszane, dlatego bardzo ważna jest ich segregacja. Ponad to materiały niebezpieczne kategorycznie muszą być oddzielone od pozostałych odpadów i odpowiednio zabezpieczone.

SKORZYSTAJ Z PONIŻSZEGO FORMULARZA, ABY OTRZYMAĆ SZACUNKOWĄ OFERTĘ NA WYBURZENIE BUDYNKU:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Numer telefonu

  Adres email (wymagane)

  Dokładna lokalizacja budynku przeznaczonego do rozbiórki.

  Podaj orientacyjne wymiary budynku w metrach:

  Szerokość budynku

  Długość budynku

  Wysokość budynku

  Z jakiego materiału zbudowany jest budynek - cegła, pustak, drewno, itp.?

  Czy w konstrukcji budynku występują materiały niebezpieczne, np. azbest?
  TakNie

  Jaka jest orientacyjna powierzchnia płyt azbestowych (m2) - jeśli dotyczy?

  Odległość budynku od granic działki sąsiada (wypisz po przecinku).

  Czy posiadasz decyzję z pozwoleniem na rozbiórkę obiektu?
  TakNie

  Czy są Państwo zainteresowani usługą przygotowania przez naszą firmę kompletnej dokumentacji i wniosku o pozwolenie na rozbiórkę (w tym projekt rozbiórki)?
  TakNie

  Dodatkowe informacje

  Tutaj dodaj zdjęcia budynku przeznaczonego do rozbiórki. Jeśli chciałbyś wysłać większą ilość zdjęć, wyślij je bezpośrednio na adres: zlecenia@ewtrans.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest firma Usługi Transportowe Ew-trans S.C. z siedzibą Kuchary Żydowskie 16,09-110 Sochocin. Więcej informacji na stronie : Klauzula informacyjna