Dodano : lip 7, 2016

Wykop pod fundamenty. Pierwsze roboty ziemne.

Wykop pod fundamenty. Pierwsze roboty ziemne.

Prace ziemne – wykop.

Roboty ziemne należy rozpocząć od wyznaczenia przez geodetę zarysu budynku, aby usytuowanie na posesji pokrywało się z projektem. Następnie najwygodniej i najszybciej jest wynająć koparko ładowarkę lub koparkę w celu wykonania wykopu.
Koszt wynajmu koparki uzależniony jest od zakresu prac. Można przyjąć dwa warianty rozliczenia, godzinowy – rozliczamy się za każdą godzinę pracy maszyny oraz rozliczenie za m3 ziemi z wykopu. Prz mniejszych przedsięwzięciach zwykle stosuje się stawkę godzinową, w woj. mazowieckim ceny wahają się na poziomie 90-150 zł./ h pracy. Cena uzależniona jest od zakresu robót ziemnych oraz rodzaju maszyny. Należy pamiętać, że w odległości 60 cm od wykopów nie powinno się składować nic ciężkiego, gdyż istnieje ryzyko obsuwania skarp.
W pierwszej kolejności wykonujemy zdjęcie humusu (wierzchniej warstwy żyznej gleby) z całej powierzchni przeznaczonej pod budowę budynku. Pominięcie tego etapu będzie bardzo niekorzystne dla budynku. Czarnoziem  łatwo osiada, co skutkuje pękaniem ścian działowych i podłóg. Pod podłogą na gruncie mogłyby też rozwijać się grzyby pleśniowe. Zdjęty humus warto pozostawić na działce, na pewno przyda się do urządzenia przydomowego ogródka.
Kolejnym etapem po wykonaniu fundamentów jest wykonanie zasypki. Należy użyć odpowiedniego surowca, który będzie się dobrze zagęszczał. Nasza firma posiada w sprzedaż odpowiednie materiały, oferuje atrakcyjne warunku transportu i usługę zagęszczenia podłoża.

Po usunięciu wierzchniej warstwy, operator przystąpi do kolejnego etapu robót ziemnych, jakim jest wykop pod fundamenty.
Do wykopu operator koparki użyje łyżki o odpowiedniej szerokości. Plusem użycia koparki na budowie jest możliwość sukcesywnego wywozu ciężarówkami urobku, dzięki czemu nie ma konieczności przetrzymywania ziemi na placu budowy.

Jeśli planujesz rozpoczęcie budowy domu i szukasz doświadczonego operatora, który wykona wykop pod budynek precyzyjnie i szybko, Kliknij i skontaktuj się z nami.

Nasi operatorzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu wykopów, wiedzą jakie narzędzia zastosować, jakie techniki i zadbają o bezbłędne wykonanie wykopu, zachowując należyte kąty i wymiary.
 

 

 

wykop fundamentów