Dodano : wrz 5, 2016

Jaką koparkę wynająć?

Jaką koparkę wynająć?

Jaką koparkę wynająć ? Najpopularniejsze typy maszyn.

W tym artykule podpowiemy, jaką koparkę wynająć: koparkę gąsienicową, koparkę kołową czy koparko-ładowarkę? Podpowiemy, jak dobrać odpowiedni sprzęt w stosunku do zakresu robót budowlanych.

 

Rzeczą oczywistą jest, że w obecnych czasach na żadnej budowie nie może zabraknąć sprzętu ciężkiego. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Po pierwsze nie wszystko można wykonać ręcznie, po drugie często koszty pracy ręcznej
i przede wszystkim czas potrzebny na wykonanie robót przewyższa koszt wynajmu odpowiedniej koparki.

 

Jaką koparkę wynająć do budowy domu jednorodzinnego?

W tym wypadku najczęściej wykorzystywane są koparko ładowarki budowane na bazie ciągnika. Za ich pomocą można wykopać fundamenty pod dom, podziemny garaż lub piwnicę. Kolejnym plusem wynajmu koparko ładowarki jest znaczne  usprawnienie prac ekipy budowlanej, znika problem z magazynowaniem ukopanej ziemi, gdyż za pomocą tego typu koparki można go załadować bezpośrednio na ciężarówkę i wywieźć. Za pomocą koparko ładowarki z pewnością można wyrównać teren pod budowę domu i działkę pod budowę trawnika. Koparko ładowarka jest idealnym sprzętem do równania i budowy dróg i dojazdów do posesji.

Z wynajmu koparko ładowarki często korzystają również ekipy brukarskie lub kanalizacyjno wodociągowe.

Warto też wspomnieć, że koparko ładowarki mogą jeździć po polskich drogach i dlatego usługa jest dużo tańsza, ze względu na brak konieczności przewożenia sprzętu specjalistyczną naczepą niskopodwoziową.

 

W jakich sytuacjach wynająć koparkę gąsienicową lub kołową?

Usługi koparkami zwykle wykonywane są w miejscach, gdzie zachodzi konieczność realizacji wszelkiego typu robót ziemnych na większą skalę. Główną funkcją tego typu koparki jest oddzielanie urobku od podłoża i załadunek na samochody transportowe. Ze względu na jej większe gabaryty i większą siłę przerobową zwykle używa się je przy wykonywaniu robót ziemnych na dużej powierzchni, głębokich wykopach, a także do rozbiórki budynków. Jeśli chodzi o rozbiórkę budynku koparką gąsienicową jest ona możliwa po wyposażeniu jej w odpowiedni osprzęt typu nożyce, młoty wyburzeniowe, itp. Koparki gąsienicowe wykonają większy zakres prac w ciągu roboczogodziny niż koparko ładowarki, jednak cena ich wynajmu za godzinę pracy jest wyższa i dochodzą koszty transportu maszyny. Wszystko to należy wziąć pod uwagę, wynajmując sprzęt budowlany.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, jaką koparkę powinieneś wynająć skontaktuj się z nami.

Z pewnością doradzimy najkorzystniejsze rozwiązanie.